Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
14.01
2020

Z życia SP 2 w Istebnej

Zorganizowaną w naszej szkole 20 grudnia 2019 Wigilijkę przygotowała i poprowadziła pani Agnieszka Kukuczka-Siąkała, a zdominował ją teatr cieni w wykonaniu klasy 0. Był on dla nas wspaniałym przejściem ze szkolnej rzeczywistości kończącego się semestru do niecodziennej, świątecznej aury. Bożonarodzeniowe Jasełka objęły wszystkie ważne elementy: począwszy od Zwiastowania, przez szukanie miejsca na nocleg, Narodziny Jezusa, aż po budzenie pasterzy i pokłon Trzech Króli, wreszcie ostatnia, symboliczna scena ukazująca szkolne dzieci, ofiarowujące swoje serca przyniesione w plecaku. Niewiele rekwizytów, dużo symbolicznych gestów i zamiast słów przepiękna muzyka. Sceny rozegrane wolno i ze spokojem wprowadziły nas w niezwykły klimat. Prosty w wymowie i przepiękny spektakl przypomniał nam wszystkim, co naprawdę jest istotą świąt Bożego Narodzenia.

Byliśmy pełni podziwu jak udało się tak żywiołowe na co dzień dzieciaki zmobilizować do takiego rodzaju przedstawienia, w którym ruch sceniczny jest ograniczony i trzeba w ciszy skupić się nad każdym gestem. Słowa uznania należą się p. Edycie Kukuczce za niełatwą realizację tego zadania i całej grupie z kl. 0, która wspaniale sobie z nim poradziła!

Po tym występie najmłodsi artyści wreszcie mogli zabrać głos i przy akompaniamencie p. Bartłomieja Rybki z OPP w Koniakowie zaśpiewali nam ludowe pastorałki. A zaśpiewali tak głośno, jakby chcieli nadrobić tę jasełkową ciszę...

Pani Edyta podziękowała też wszystkim uczniom i rodzicom, którzy wsparli akcję pieczenia świątecznych ciasteczek, zorganizowaną dla podopiecznych „Stowarzyszenia - Dobrze, że jesteś.” Wręczyła dyplomy i słodkie poczęstunki.

Później na scenie pojawiła się grupka uczniów ze starszych klas, prezentując krótki program Kolędników Misyjnych przygotowanych przez p. Agnieszkę. Mieliśmy okazję wszyscy wspólnie zaśpiewać kilka kolęd, w tym jedną z najbardziej popularnych – „Cichą Noc” w języku angielskim. Tym razem za sprawą p. Natalii Muchy, która zajęła się akompaniamentem i oczywiście śpiewem. 

Na zakończenie p. dyrektor Bogdan Ligocki złożył świąteczne życzenia i podzielił się opłatkiem z nauczycielami i przedstawicielami poszczególnych klas.

Chciałabym podziękować uczniom, którzy zgłosili się do tegorocznych Kolędników Misyjnych tj. Oli Łazarczyk z kl.5., Wojtkowi Bockowi z kl. 6.,Oli Kobielusz z kl. 7., Ani Michałek z kl.8. I Klaudii Wrzask z kl.8. za przygotowanie programu, ale przede wszystkim poświęcenie swojego wolnego czasu na zbieranie datków dla Dzieci z Amazonii. 

Materiał przygotowała Barbara DymarekDodał: Oliwia Szotkowska (7121)