Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@ug.istebna.pl

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
31.10
2019

Rozstrzygnięcie konkursu literackiego i plastycznego "Jak Matka z Tacikym byli jeście mali"

W piątkowe popołudnie 31 października miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu literackiego i plastycznego pod tytułem "Jak matka z tacikym byli jeście mali” organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotekę Publiczną w Istebnej.
W sali istebniańskiego GOK-u licznie zgromadzili się uczestnicy konkursu, nauczyciele i rodzice. Zebranych powitała Elżbieta Legierska - Niewiadomska - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej.


Zadaniem uczestników było stworzenie pracy literackiej lub plastycznej opartej o historię z dzieciństwa opowiedzianą przez starszą osobę: babcię, pradziadka, rodziców lub innych starszych informatorów.


Młodych literatów oceniało Jury w składzie: Danuta Legierska - polonistka, przewodnik, pedagog oraz Katarzyna Rucka - Ryś etnolog, kustosz Muzeum Regionalne "Na Grapie" w Jaworzynce. Zaś wyboru najlepszych prac plastycznych dokonały: pani Iwona Konarzewska - artystka oraz Anna Słowik - grafik. Najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy konkursu czekolady i dyplomy.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Konkurs dofinansowany był ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach zadania „Łod jarzy aż do zimy tradycji się uczymy - cykl działań związanych z edukacją regionalną dzieci i młodzieży”.

Wyniki konkursów:

KONKURS LITERACKI

Dzieci młodsze

I MIEJSCE - Gabriela Michałek SP1 Jaworzynka
II MIEJSCE - Paweł Zogata, SP1 Jaworzynka
III MIEJSCE - Jakub Kobielusz, SP2 Koniaków

Wyróżnienia:

Kacper Michałek,SP1 Jaworzynka
Zofia Skurzok, SP2 Koniaków
Estera Rabin , SP2 Koniaków
Beata Kukuczka, SP1 Jaworzynka

Dzieci starsze

I MIEJSCE - Marta Polok, SP2 Jaworzynka
II MIEJSCE - Gabriel Małyjurek, SP2 Jaworzynka
III MIEJSCE - Kinga Haratyk SP2 Jaworzynka

KONKURS PLASTYCZNY

Dzieci młodsze

I MIEJSCE - Filip Grochowski, ZSP Istebna
II MIEJSCE - Szymon Sienkiewicz, SP2 Koniaków Rastoka
III MIEJSCE - Amelka Juroszek, ZSP Istebna

Wyróżnienia:

Dorota Byrtus, ZSP Istebna
Kuba Legierski, ZSP Istebna
Liliana Ziółkowska, ZSP1 Istebna

Dzieci starsze

I MIEJSCE - Teresa Urbaczka, SP1 Jaworzynka
II MIEJSCE - Alicja Mojeścik SP2 Jaworzynka
III MIEJSCE - Paweł Probosz, SP1 Jaworzynka

Wyróżnienie- Julia Gazurek, ZSP Istebna

 



Dodał: Barbara Juroszek (7016)