Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
18.09
2023

Nartorolkowy weekend na medal!

Bardzo udane zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym były rozegrane w sobotę w Jaworzynce zaliczane do klasyfikacji Marwe Cup - Pucharu Polski w biegach na nartorolkach zawody o III Puchar Wójta Gminy Istebna.

To był bardzo udany weekend dla naszych biegaczek i biegaczy startujących w rozegranych w Jaworzynce (sobota) i Bystrej (niedziela) zawodach Marwe Cup.

Ogólny bilans medalowy jest imponujący i zamyka się liczbą 33 krążków (24 w Jaworzynce i 9 w Bystrej), w tym 12 złotych, 11 srebrnych i 10 brązowych.

Rozegrany w sobotę w Jaworzynce na najtrudniejszych w Pucharze Polski trasach III Puchar Wójta Gminy Istebna przebiegał w znakomitej atmosferze, przy pięknej pogodzie i rekordowej liczbie 170 uczestników. .

Poziom sportowy był bardzo wysoki a postawa zawodników - szczególnie na podbiegu od doliny Czadeczki w kierunku centrum Jaworzynki - godna najwyższego uznania.

Biegaczki i biegacze reprezentujący nasze kluby zaprezentowali się znakomicie (również dzień później w Bystrej) co dobrze rokuje na dalszy ciąg sezonu nartorolkowego jak i zbliżający się sezon zimowy. Jak widać wytężona praca wykonywana w trwającym okresie przygotowawczym przez samych zawodników jak i sztaby szkoleniowe przynosi wymierne owoce.

Organizatorem zawodów był klub MKS Istebna, współorganizatorem SBZN i PZN zaś głównym sponsorzem był Totalizator Sportowy.

Wyniki z Jaworzynki w pliku poniżej...

Zdjęcia z trasy (autorka: Bronka Polok) - tutaj...

Zdjęcia z dekoracji (autor: Aleksander Małyjurek) - tutaj...

Wyniki z Bystrej - tutaj...Dodał: Jacek Kohut (9058)